Pani pozna Pana Wrocław i okolice

Pani Szuka Pana Wrocław i okolice

Czytaj więcej

Ogłoszenia towarzyskie Wrocław

Historyczna stolica Dolnego Śląska, Wrocław, to jedno z najstarszych polskich miast pod względem lokacji na prawach miejskich. Dzieje Wrocławia sięgają VI wieku, kiedy to nad Odrą istniały pierwsze osady, ale dopiero w roku 1000 Wrocław został jednoznacznie wspomniany w związku z założeniem biskupstwa. Współcześnie to 4. pod względem liczby ludności miasto w Polsce, chętnie odwiedzane przez turystów, ale także docenianie przez inwestorów.

Wrocław położenie i infrastruktura

Leżący nad Odrą Wrocław charakteryzuje się dobrym połączeniem międzymiastowym, ze względu na rozwiniętą sieć kolejową łączącą miasto m.in. z miejscowościami u podnóża Karkonoszy czy Kotliną Kłodzką. Dodatkowo bliskość autostrady A4 pozwala na szybkie dotarcie nie tylko na Śląsk czy do Krakowa, ale także do Rzeszowa, Niemiec i do granicy z Ukrainą. Z tego względu Wrocław jest dobrym miejscem wypadowym dla turystów oraz inwestorów, planujących rozwój działalności w Polsce. Dodatkowym atutem jest obecność portu lotniczego im. mikołaja Kopernika, który czyni stolicę Dolnego Śląska międzynarodową metropolią.

Turystyka we Wrocławiu

Wśród zabytków i miejsc, które koniecznie powinien zobaczyć każdy turysta, odwiedzający Wrocław, wymienić trzeba Ostrów Tumski i Rynek. Ostrów Tumski to najstarsza część miasta, położona pierwotnie na wyspie. Przybysze mogą tu podziwiać monumentalną Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, świątynię wzniesioną w stylu gotyckim ok. XIII wieku oraz charakterystyczną kolegiatę Świętego Krzyża i kościół św. Bartłomieja. Obie budowle są dobrze widoczne z ul. Grodzkiej, biegnącej przeciwległym brzegiem Odry. Rynek we Wrocławiu jest jednym z największych w Europie, a znajdujące się na nim ratusze są największymi tego typu budowlami w Polsce. Osobom spacerującym po Rynku z pewnością rzucą się w oczy kolorowe, dobrze zachowane kamienice, okalające plac. Rynek i Stare Miasto można także podziwiać z góry dobrymi punktami widokowymi w tej okolicy są gotycka Bazylika św. Elżbiety wysokości 91,46 m oraz Mostek Pokutnic, łączący wieże kościoła św. Marii Magdaleny. Na miłośników malarstwa czeka we Wrocławiu Panorama Racławicka muzeum służące ekspozycji obrazu pod tym samym tytułem.

Atrakcje we Wrocławiu

Piękne zabytki to nie wszystko Wrocław może pochwalić się także innymi atrakcjami, także takimi, które bezpośrednio pokazują, jak miasto się rozwija. To właśnie tutaj znajduje się Sky Tower, kompleks skupiający biura, mieszkania i punkty handlowe. Na najwyżej położone piętro w Polsce dotrzeć można windą, skąd można podziwiać panoramę miasta, a w sprzyjających warunkach także Karkonosze. W mieście od roku 1865 funkcjonuje Ogród Zoologiczny, które prezentuje ponad 1100 gatunków zwierząt. Do sukcesów Zoo należą m.in. pierwsze w niewoli narodziny kuskusa niedźwiedziego i dobrze funkcjonująca hodowla żyraf afrykańskich. Dodatkowo warto wspomnieć, że dotychczas dwa razy we Wrocławskim zoo urodziły się manaty, zwierzęta szczególnie zagrożone wyginięciem.

Ciekawostki we Wrocławiu

Wrocław potrafi zaskakiwać, czego dowodzą rzeczy takie jak: - Polinka kolejka gondolowa, położona w centrum miasta. Kursuje przez cały rok pomiędzy kampusem Politechniki Wrocławskiej, a Geocentrum przy ul. Na Grobli. Długość kolejki to 373 m, a podczas kursu można podziwiać Odrę. - Krasnale symbol miasta i turystyczna atrakcja. Niepozorne rzeźby krasnali (ok. 30 cm wysokości) rozsiane są po całym mieście, w mniej lub bardziej widocznych miejscach. W samym Wrocławiu znajduje się ich ponad 300, dodatkowo można spotkać je na pocztówkach, brelokach i innych pamiątkach z miasta. - Ogród Japoński położony obok Parku Szczytnickiego ogród został skomponowany zgodnie z zasadami japońskiej sztuki aranżacji ogrodów. Zobaczyć tu można wodne kaskady, stawy z karpiami koi. U wrót ogrodu znajduje się monumentalna, ozdobna brama główna oraz szeroka aleja kierująca zwiedzających do centralnej części ogrodu. Jedną z głównych atrakcji miejsca jest staw, ponad którym wznosi się most uwieńczonym ozdobnym dachem w typowym, japońskim stylu.

Sex randki Częstochowa i okolice

Najczęstsze wyszukiwane słowa dla tej podstrony w wewnętrznej wyszukiwarce serwisu "panipoznapana.pl" to:
 • sex spotkania Wrocław
 • sex randki Wrocław
 • randki Wrocław
 • poznam panią Wrocław
 • poznam pana Wrocław
 • panie Wrocław
 • pani szuka pana Wrocław
 • pani pozna pana Wrocław
 • ogłoszenia erotyczne Wrocław
 • ogłoszenia towarzyskie Wrocław
 • ogłoszenia pan Wrocław
 • ogłoszenia matrymonialne Wrocław
 • ogłoszenia kobiet Wrocław
 • oferty towarzyskie Wrocław
 • anonse towarzyskie Wrocław
 • anonse Wrocław
 • anonse erotyczne Wrocław
PaniPoznaPana.pl – Darmowe ogłoszenia towarzyskie. Dodaj swoje ogłoszenie i znajdź swoją drugą połówkę!
Back to top
Close Offcanvas Sidebar