Pani pozna Pana Bydgoszcz i okolice

Pani Szuka Pana Bydgoszcz i okolice

Czytaj więcej

Ogłoszenia towarzyskie Bydgoszcz

Informacje o Bydgoszczy po raz pierwszy pojawiły się w 1238 roku. Pojawia się tam kasztelan bydgoski Sulisław. nie było jeszcze mowy o Bydgoszczy, ale są już wtedy wzmianki o grodzie nad Brdą, który Budegac sie nazywa. Prawdopodobnie gród ten ostał założony w XI wieku. Do dzisiaj krąży legenda o dwóch braciach, którzy nazywali się Byd i Gost. Przyszli oni z południa, szukając jakiejś ziemi, na której mogliby zamieszkać. Dotarli nad Brdę. Tu, wśród jezior, lasów i rozlewisk postanowili się osiedlić. Za czasów Kazimierza Odnowiciela Bydgoszcz nie miała szczęścia, gdyż została podbita przez Pomorzan. Następnie dzięki Bolesławowi Krzywoustemu, ponownie powróciliśmy do ziem polskich. Wojny z Krzyżakami za czasów Władysława Łokietka znacznie wyniszczyły te rejony. Z kolei za czasów Kazimierza Wielkiego gród ponownie był polski. Dzięki temu, że Bydgoszcz była na skrzyżowaniu szlaków handlowych, łączyła wschód z zachodem, miasto zaczęło się rozwijać gospodarczo. Niestety, przyszedł Potop Szwedzki i miasto znowu zostało zniszczone. Historia nie była dla Bydgoszczy łaskawa.

Zabytki i inne atrakcje

Najsławniejsi ludzie Bydgoszczy to m.in. Hieronim Konieczka (aktor, reżyser teatralny), Maksymilian, Antoni Piotrowski (malarz), Jerzy Sulima Kamiński (pisarz i publicysta), Zbigniew Boniek (piłkarz), Tomasz Gollob (żużlowiec). Historię Bydgoszczy widać w zabytkach. Nie jest ich tu wiele, jednak na pewno zasługują na uwagę. Jest m.in. Katedra Bydgoska (św. Marcina i Mikołaja, zbudowany w XV wieku), kościół farny (wzniesiony w XV wieku), spichrze nad Brda (wizytówka miasta), budynek poczty polskiej (funkcjonowała tam placówka poczty królewskiej), wieża ciśnień (Muzeum Wodociągów, powstała w XVI wieku), Bydgoski Ratusz (istnieje od 400 lat, kiedyś budynek dla synów szlachty i mieszczan), Kościół Garnizonowy pw. NMP Królowej Pokoju (styl późnogotycki, z epoki Jagiellonów). Bydgoszcz słynie z wielu atrakcji. Bardzo ciekawym miejscem jest zrewitalizowana Wyspa Młyńska wyspa rzeczna, na której jest nowoczesna przystań, różnorodne obiekty kulturalne i sportowe. Można również zwiedzić Exploseum starą niemiecką fabrykę dynamitu. W Bydgoszczy kursują ciekawe środki transportu, jest tramwaj wodny, barka Lemara, a nawet zabytkowy autobus Jelcz 043. Można zwiedzić Dom Legend, Papugarnię, park w Myślęcinku, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Wodociągów.

Wydarzenia w Bydgoszczy

Bydgoszcz tętni życiem. Przez cały rok odbywają tu bardzo ciekawe imprezy. Jedną z najciekawszych jest Busker Fest czyli festiwal artystów ulicznych. Są to koncerty , przedstawienia, a nawet happeningi na ulicach miasta Bydgoszcz. Innym ciekawą imprezą jest cykl koncertów nad Brdą pod nazwą  Rzeka Muzyki w Bydgoszczy. Są jeszcze inne imprezy, m.in. Bydgoskie Impresje Muzyczne, Letnie Spektakle nad Brdą, Bydgoski Festiwal Operowy, i wiele, wiele innych.

Dzisiejsza Bydgoszcz

Dzisiejsza Bydgoszcz liczy ok. 350 tysięcy mieszkańców. Jest ona w ósemce miast polskich pod względem liczby ludności. Bydgoszcz jest stolicą województwa kujawsko pomorskiego. Miasto wciąż się rozbudowuje, rewitalizuje. Jest wielkim ośrodkiem kulturalnym, akademickim, wojskowym. Do miasta zjeżdżają ludzie kochający muzykę poważną, z względu na wspaniałą filharmonię słynącą z najlepszej akustyki w Europie. Jest również Opera Nova, która szczyci się dużą nowoczesnością. Miasto wciąż się rozwija. Zmiany związane są również z wodą, przebudowywane są bulwary nad Brdą, dokonano renowacji parku nad Kanałem Bydgoskim. Miasto wręcz kwitnie, więc warto przyjechać, posłuchać i zobaczyć.

Sex randki Bydgoszcz i okolice

Najczęstsze wyszukiwane słowa dla tej podstrony w wewnętrznej wyszukiwarce serwisu "panipoznapana.pl" to:
 • sex spotkania Bydgoszcz
 • sex randki Bydgoszcz
 • randki Bydgoszcz
 • poznam panią Bydgoszcz
 • poznam pana Bydgoszcz
 • panie Bydgoszcz
 • pani szuka pana Bydgoszcz
 • pani pozna pana Bydgoszcz
 • ogłoszenia erotyczne Bydgoszcz
 • ogłoszenia towarzyskie Bydgoszcz
 • ogłoszenia pan Bydgoszcz
 • ogłoszenia matrymonialne Bydgoszcz
 • ogłoszenia kobiet Bydgoszcz
 • oferty towarzyskie Bydgoszcz
 • anonse towarzyskie Bydgoszcz
 • anonse Bydgoszcz
 • anonse erotyczne Bydgoszcz
PaniPoznaPana.pl – Darmowe ogłoszenia towarzyskie. Dodaj swoje ogłoszenie i znajdź swoją drugą połówkę!
Back to top
Close Offcanvas Sidebar