Pani pozna Pana Elbląg i okolice

Pani szuka Pana Elbląg i okolice

Czytaj więcej

Ogłoszenia towarzyskie Elbląg

Elbląg to jedno z najstarszych polskich miast.  Leży ono nad rzeką o tej samej nazwie. Zakon Krzyżacki założył Elbląg i uznał je w sposób nieoficjalny za stolicę zakonnego państwa. Dzięki temu nastąpił bardzo szybki i duży rozwój miasta. Było to w XIII wieku. W 1410 roku nastąpił zwrot, ponieważ ludzie zamieszkujący w Elblągu wystąpili przeciw Zakonowi Krzyżackiemu. W efekcie złożyli polskiemu królowi hołd. Dzięki dalszemu dynamicznemu rozwojowi miasto stało się drugim portem nad morzem bałtyckim. W XV i XVI wieku był to bardzo ważny ośrodek kultury i handlu  W tym samym czasie do Elbląga przybyli holenderscy emigranci, którzy przekształcili rejony depresyjne, mieszczące się na Żuławach w tereny rolnicze. Następnie nastały najazdy szwedzkie i rosyjskie, a także epidemie zdziesiątkowały ludność. Dopiero wiek XVIII i XIX nastąpił ponowny rozkwit gospodarczy i przemysłowy. Powstawały stocznie, fabryki, które produkowały lokomotywy i auta, a także zbudowano Kanał Elbląsko Ostródzki. Po ukończeniu I wojny światowej, Elbląg należał do państwa niemieckiego. Natomiast II wojna światowa przyniosła zniszczenie i spustoszenie. Odbudowa Starego Miasta odbyła się po uprzednich archeologicznych analizach. to spowodowało, że kamieniczki i reszta zabudowy została odtworzona na podstawie oryginalnych zapisów.

Miasto dzisiaj

Dzisiejszy Elbląg to piękne, prężne miasto, które liczy 130 tysięcy mieszkańców. To jednocześnie ośrodek przemysłu i handlu oraz miasto portowe. Mieści się tu piękne nabrzeże,  port, linia tramwajowa, a przede wszystkim piękne zabytki, które warto obejrzeć.

Zabytki w Elblągu

Najważniejszym punktem, od którego należy zacząć zwiedzanie to Muzeum Archeologiczno Historyczne. Znajduje się ono na miejscu, gdzie w dawnych czasach mieścił się zamek krzyżacki, który prawdopodobnie mógłby być dzisiaj drugim po zamku w Malborku. Po budowli zachowały się tylko jej fragmenty piwnic i murów. W muzeum można zwiedzić wystawę etnograficzną oraz historyczną. Następnym miejscem godnym uwagi jest Stary Rynek mający układ urbanistyczny. Jest to ulica główna z rekonstruowanymi uliczkami, równoległa do nabrzeża, a od niej rozgałęziają się uliczki równolegle. W ten sposób tworzy się kształt grzbietu. Brama Targowa to kolejne zabytkowe miejsce, jedyny fragment, który pozostał z murów obronnych. Przy niej można ujrzeć postać piekarczyka,  z którym wiąże się legenda. Prawdopodobnie, by Krzyżacy nie wdarli się do zamku, przeciął on liny kraty zamykającej bramę. Pięknym miejscem, które należy odwiedzić jest Ścieżka Kościelna, To bardzo wąski przesmyk między dwiema ulicami, a jednocześnie połączenie między kościołami. Nie można nie wspomnieć również o wielu średniowiecznych obiektów sakralnych. Niezwykłym zabytkiem jest również zdecydowanie kanał Ostródzko Elbląski. Dzięki pochylniom  transport statków i łodzi może się odbywać po lądzie.

Pozostałe atrakcje

Oprócz zabytków, warto również zwrócić uwagę na inne atrakcje. Nabrzeże to siedziba żeglugi ostródzko elbląskiej. To znakomite miejsce dla spacerowiczów, a także organizuje się tu mnóstwo imprez. Odbywają się również atrakcyjne rejsy do sąsiednich miast. Ciekawym obiektem jest Park Bażanciarnia, czyli park leśny, który mieści się na peryferiach miasta. Jest jeszcze Gęsia Skóra dla miłośników wspinaczek, rodzinny park rozrywki Nowa Holandia, Aquapark. Kiedy turysta pojawi się pierwszy raz na Starym Mieście w Elblągu, najczęściej wraca. Miasto jest unikatowe, pełne niespodzianek i zaskoczenia.

Sex randki Elbląg i okolice

Najczęstsze wyszukiwane słowa dla tej podstrony w wewnętrznej wyszukiwarce serwisu "panipoznapana.pl" to:
 • sex spotkania Elbląg
 • sex randki Elbląg
 • randki Elbląg
 • poznam panią Elbląg
 • poznam pana Elbląg
 • panie Elbląg
 • pani szuka pana Elbląg
 • pani pozna pana Elbląg
 • ogłoszenia erotyczne Elbląg
 • ogłoszenia towarzyskie Elbląg
 • ogłoszenia pan Elbląg
 • ogłoszenia matrymonialne Elbląg
 • ogłoszenia kobiet Elbląg
 • oferty towarzyskie Elbląg
 • anonse towarzyskie Elbląg
 • anonse Elbląg
 • anonse erotyczne Elbląg
PaniPoznaPana.pl – Darmowe ogłoszenia towarzyskie. Dodaj swoje ogłoszenie i znajdź swoją drugą połówkę!
Back to top
Close Offcanvas Sidebar