Pani pozna Pana Płock i okolice

Pani szuka Pana Płock i okolice

Czytaj więcej

Ogłoszenia towarzyskie Płock

Płock to miasto na prawach powiatu, leżące w centralnej części Polski. Główna część miasta położona jest na prawym brzegu Wisły, z lewej jej zaś strony znajdują się płockie dzielnice: Radziwie, Góry, Ciechomice. Z lewobrzeżną stroną Wisły, Płock łączą dwa mosty. To, co wyróżnia Płock spośród innych nadwiślańskich miast jest jego malownicze położenie na skarpie o wysokości ok. 52 metrów.

Połączenia komunikacyjne

Płock posiada połączenia PKS z większymi miastami Polski. Dodatkowo z dworca kolejowego PKP Płock Radziwie jesteśmy w stanie dojechać do Sierpca oddalonego o ok. 40km od Płocka, a także do Kutna położonego w woj. łódzkim. Na terenie miasta funkcjonuje komunikacja miejsca. W okresie letnim można skorzystać również z rowerów miejskich.

Architektura i zabytki

Płock jest miastem idealnym na weekendowe zwiedzanie. Miasto o bogatej historii, posiadające wiele upamiętniających ją zabytków i innych atrakcyjnych miejsc, oferuje między innymi:
 • Położoną na Wzgórzu Tumskim Bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będącą najcenniejszym zabytkiem Płocka, najstarszą świątynią rzymskokatolicką oraz siedzibą parafii pod patronem św. Zygmunta. W katedrze poza relikwiami i ołtarzami, możemy podziwiać także historyczne groby dwóch władców Polski: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego.
 • Muzeum Diecezjalne umiejscowione w XIV-wiecznym Zamku książęcym, eksponuje najcenniejsze zabytki skarbca takie jak: Herma św. Zygmunta, kielich Konradowski czy gotyckie monstrancje. Tuż obok, w dawnym budynku muzeum, można podziwiać kolekcje rzeźby, malarstwa i rzemiosła artystycznego.
 • Ulicę Tumską – deptak miejski. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic Płocka. To przy tej niej mieści się Muzeum Mazowieckie, w którego to zbiorach znajdują się dzieła sztuki secesyjnej m.in. Wyspiańskiego, Malczewskiego czy Galle.
 • Znajdujący się przy ul. Małachowskiego 1 budynek jednej z najstarszych szkół średnich w Polsce. Tzw. „Małachowianka” w swoich podziemiach kryje relikty architektury romańskiej i gotyckiej. W szkole tej uczyli się m.in. Ignacy Mościcki – Prezydent II RP, Tadeusz Mazowiecki – pierwszy Premier III RP, a także Jan Zumbach – dowódca legendarnego Dywizjonu 303.
 • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – cel pielgrzymek religijnych. To właśnie w tym miejscu w 1931 roku siostra Faustyna Kowalska miała mieć pierwsze objawienie obrazu Jezusa Miłosiernego.
 • Stary Rynek, pośrodku którego znajduje się Płocki ratusz. Jest to prawdopodobnie drugie miejsce najchętniej umieszczane na płockich pocztówkach. Z niewysokiej wieży gotyckiego ratusza o 12:00 i 18:00 odgrywany jest hejnał. Po jego zakończeniu o godz. 12:00 ma miejsce scena pasowania Bolesława III Krzywoustego na rycerza przez jego ojca – Władysława I Hermana.
W okolicy płockiego Starego Miasta znajdziemy również m.in. Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, Władysława Broniewskiego czy Pomnik 13 Straconych upamiętniający egzekucję 13 działaczy państwa podziemnego z czasów II wojny światowej.

Atrakcje i rozrywka w Płocku

Płock jest dobrym miastem dla wycieczek rodzinnych. Jedną z atrakcji, która może przypaść do gustu nie tylko najmłodszym, ale i dorosłym jest Płocki Ogród Zoologiczny. Ulokowany na opadających ku Wiśle tarasach jest domem dla ponad 3,5 tysiąca zwierząt będących reprezentantami 300 gatunków. Zoo oferuje również inne atrakcje – park linowy, kolejka tyrolska czy ścianka wspinaczkowa. Raz do roku, w okresie letnim, ogród zoologiczny jest otwarty w nocy pod hasłem imprezy ZooNoc. Podczas niej zwiedzający poza noclegiem w „miejskiej dżungli” mogą uczestniczyć w karmieniu zwierząt. Do ZOO możemy dojechać oryginalną kolejką turystyczną – Ciuchcią Tumską. Podczas przejażdżki, dzięki lektorowi, możemy dowiedzieć się o płockich zabytkach, ciekawostkach i legendach. U podnóży Wzgórza Tumskiego rozpościera się piaszczysta plaża, a tuż przy niej świeżo wyremontowane nabrzeże. Jest ono bogate w chodniki i ścieżki rowerowe, co umożliwia płocczanom i przejezdnym aktywny wypoczynek. Dodatkowo na bulwarze nadwiślańskim możemy przespacerować się 365 metrowym molo zakończonym przeszkloną kawiarnią. Idąc wzdłuż prawego brzegu Wisły możemy dotrzeć nad zalew Sobótka. Jest to starorzecze z piaszczystą plażą wyposażoną w boisko do gry w piłkę plażową, zjeżdżalnię wodną, wypożyczalnie kajaków i rowerów wodnych. Kilka metrów od głównej plaży nad Sobótką znajduje się WakePark – miejsce dla sportów wodnych wyposażone w dwumasztowy system wyciągów wakeboardowych. Dzięki obecności nadwiślańskiej plaży miasto jest w stanie zorganizować niezapomniane wydarzenia kulturowe. W tej niepowtarzalnej scenerii odbywają się rokrocznie imprezy muzyczne, które powoli osiągają rangę międzynarodową. Największą z nich jest Audioriver – festiwal muzyki elektronicznej i niezależnej, czwarty pod względem wielkości biletowany festiwal w Polsce. Oprócz tego Polish Hip-Hop Festival, Disco nad Wisłą czy Summer Fall Festival dla fanów nieco cięższych brzmień. Oprócz wydarzeń muzycznych, w Płocku organizowane są także imprezy kulturalne. Stary Rynek, amfiteatr, teatr czy sale koncertowe tętnią życiem podczas Pikniku Europejskiego, Jarmarku Tumskiego, Rynku Sztuki czy Vistula Folk Festival. Płocczanie kochają biegać, co sprawia, że co rok przybywa coraz więcej imprez związanych z tym sportem. Miasto oferuje na przykład Półmaraton Dwóch Mostów, który zrzesza biegaczy z różnych krajów. W Płocku znajduje się hala sportowo-widowiskowa Orlen Arena z widownią mogącą pomieścić 5,5 tysiąca osób. To właśnie tam możemy podziwiać zmagania jednej z najlepszych polskich drużyn piłki ręcznej i wielokrotnych Mistrzów Polski – szczypiornistów Orlen Wisły Płock. Tuż obok areny znajduje się Stadion im. Kazimierza Górskiego, na którym walczą zawodnicy ekstraklasowej drużyny piłki nożnej Wisły Płock.

Sex randki Płock i okolice

Najczęstsze wyszukiwane słowa dla tej podstrony w wewnętrznej wyszukiwarce serwisu "panipoznapana.pl" to:
 • sex spotkania Płock
 • sex randki Płock
 • randki Płock
 • poznam panią Płock
 • poznam pana Płock
 • panie Płock
 • pani szuka pana Płock
 • pani pozna pana Płock
 • ogłoszenia erotyczne Płock
 • ogłoszenia towarzyskie Płock
 • ogłoszenia pan Płock
 • ogłoszenia matrymonialne Płock
 • ogłoszenia kobiet Płock
 • oferty towarzyskie Płock
 • anonse towarzyskie Płock
 • anonse Płock
 • anonse erotyczne Płock
PaniPoznaPana.pl – Darmowe ogłoszenia towarzyskie. Dodaj swoje ogłoszenie i znajdź swoją drugą połówkę!
Back to top
Close Offcanvas Sidebar