Pani pozna Pana Jastrzębie-Zdrój i okolice

Pani szuka Pana Jastrzębie-Zdrój i okolice

Czytaj więcej

Ogłoszenia towarzyskie Jastrzębie-Zdrój

Miasto położone na Górnym Śląsku sięga swoją historią aż do XIV wieku. Swój rozwój miejscowość zawdzięcza głównie odkryciu solanki jodowo-bromowej w latach 1850-1860. Wówczas w Jastrzębiu-Zdroju rozpoczęto budowę uzdrowisk, które jeszcze dwie dekady temu cieszyły mieszkańców oraz przyjezdnych. Poza rekreacją, miejscowość słynie z licznych kopalni węgla kamiennego Zofiówka, Moszczenica czy Borynia to tylko kilka z nich. Miasto otrzymało prawa miejskie w 1963 roku, będąc jeszcze wtedy podzielonym na Zdrój i Jastrzębie Dolne.

Turystyczne miasto

Jastrzębie-Zdrój jest miastem doskonale nastawionym na turystykę. Jest położone około 20 kilometrów od granicy polsko-czeskiej, a lokalizacja przygraniczna z pewnością przyciąga wielu turystów z sąsiednich państw. Dodatkowo, w okolicy znajdują się porty lotnicze: Ostrawa, Balice oraz Pyrzowice, dzięki czemu przyjazd tutaj jest możliwy z wielu zakątków Polski i świata.

Atrakcje dla każdego

Wachlarz zabytków i miejsc do odwiedzenia jest tak szeroki, że każdy turysta przyjeżdżający w miejsce dawnych uzdrowisk znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim, warto zobaczyć "od kuchni" Dom Zdrojowy - obiekt posanatoryjny, na terenie którego dawniej znajdowało się słynne uzdrowisko. Wybudowany został w XVIII wieku w stylu szwajcarskim. Warto też odwiedzić sam Park Zdrojowy, w którym wcześniej wspomniany obiekt się znajduje. Jeden z największych parków województwa śląskiego słynie z bogatej flory. Setki gatunków roślinności z całego świata od lat jest dumą parku. Dla miłośników stylu klasycystycznego idealnym wyborem będzie Pałac w Boryni, w którym aktualnie mieści się hotel. Zespół pałacowy wzniesiono w połowie XVIII wieku. Jego historia jest związana również z okresem II wojny światowej, gdyż podczas okupacji hitlerowskiej pałac pełnił funkcję przedszkola. W Jastrzębiu zdecydowanie przeważa architektura kościołów. Obiekty sakralne, które można zwiedzić to uroczy w swej prostocie Kościół św. Barbary i Józefa, barokowo-klasycystyczne Sanktuarium Opatrzności Bożej oraz Kościół Wszystkich Świętych. Miasto, głównie znane z uzdrowisk ma również akcent rycerski. W Bziu, dzielnicy Jastrzębia pomiędzy osadami Bzie Dolne oraz Bzie Średnie znajduje się Dwór Obronny - renesansowa budowla służąca do celów obronnych w czasach wojny trzynastoletniej. W pobliżu Domu Zdrojowego usytuowana jest także dawna Pijalnia Wód, która aktualnie pełni funkcję przytulnej, letniej kawiarenki. Dodatkowo, na terenie całego miasta znajdują się liczne parki, w których również warto zaczerpnąć świeżego powietrza i zregenerować siły po długim zwiedzaniu.

Sportowa duma Jastrzębia

Jak na miasto nastawione na zdrowie przystało, w Jastrzębiu-Zdroju funkcjonują kluby sportowe, dobrze znane wszystkim fanom piłki nożnej i siatkowej. Poczynania obu zespołów można podziwiać w najwyżyszych ligach. GKS Katowice funkcjonujący już od 1961 roku w ubiegłym sezonie awansował do I ligi, dzięki czemu mecze na Stadionie Miejskim cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na uwagę zasługuje także klub siatkarski Jastrzębski Węgiel. Klub w tym roku obchodzi swoje 70-lecie, a już od trzydziestu lat występuje na najwyższym poziomie rozgrywek ligowych, zdobywając przy tym medale Mistrzostw Polski czy Ligi Mistrzów.

Sex randki Jastrzębie-Zdrój i okolice

Najczęstsze wyszukiwane słowa dla tej podstrony w wewnętrznej wyszukiwarce serwisu "panipoznapana.pl" to:
 • sex spotkania Jastrzębie-Zdrój
 • sex randki Jastrzębie-Zdrój
 • randki Jastrzębie-Zdrój
 • poznam panią Jastrzębie-Zdrój
 • poznam pana Jastrzębie-Zdrój
 • panie Jastrzębie-Zdrój
 • pani szuka pana Jastrzębie-Zdrój
 • pani pozna pana Jastrzębie-Zdrój
 • ogłoszenia erotyczne Jastrzębie-Zdrój
 • ogłoszenia towarzyskie Jastrzębie-Zdrój
 • ogłoszenia pan Jastrzębie-Zdrój
 • ogłoszenia matrymonialne Jastrzębie-Zdrój
 • ogłoszenia kobiet Jastrzębie-Zdrój
 • oferty towarzyskie Jastrzębie-Zdrój
 • anonse towarzyskie Jastrzębie-Zdrój
 • anonse Jastrzębie-Zdrój
 • anonse erotyczne Jastrzębie-Zdrój
PaniPoznaPana.pl – Darmowe ogłoszenia towarzyskie. Dodaj swoje ogłoszenie i znajdź swoją drugą połówkę!
Back to top
Close Offcanvas Sidebar